Een dag op pad met...

In deze rubriek nemen we jullie mee tijdens de werkdag van een collega. In deze editie is dat Tim Schrik, manschap in opleiding voor Brandweer Twente. Daarnaast is hij adviseur risicobeheersing en evenementenveiligheid bij GHOR Twente.

07.00 uur

Ik start de dag in kazerne Hengelo Noord. Normaal zit ik in kazerne Hengelo Centrum waar de GHOR, zit maar in verband met de opleiding zit ik woensdagen in Hengelo Noord. We zitten in de piek van het evenementenseizoen, dus ik heb veel adviezen om te schrijven. Daarnaast schrijf ik deze ochtend briefings voor de ambulancedienst en OvD-G met een overzicht van welke evenementen er zijn, wat deze evenementen inhouden en wat de calamiteitenroutes zijn.

10.00 uur

Tijd voor koffiepauze met de brandweercollega’s. Er zijn een aantal ambtelijke collega’s die hier hun werkplek hebben, zodat ze bij een uitruk mee kunnen.

10.30 uur

Bij de GHOR zijn we momenteel druk met het zorgrisicoprofiel. Ik heb een afstemmingsoverleg met een collega over de inhoud. We werken vier incidenttypes uit om de zorginstellingen te helpen zich beter voor te bereiden op incidenten. Het gaat hierbij om extreem geweld, cybercriminaliteit, stroomuitval (verstoring van energievoorzieningen) en brand in een zorginstelling.

12.00 uur

Tijd voor de lunch! Vandaag eet ik een broodje achter de computer. Vanmiddag ga ik op pad voor de opleiding. Na het eten pak ik de spullen die ik nodig heb en rijd door naar Troned op de Twente Safety Campus. Hier tref ik mijn klasgenoten van de dagopleiding Manschap. Elke woensdag zijn we hier van 14.00 tot 21.00 uur. Vandaag staat het praktijkexamen IBGS (Incidentbestrijding Gevaarlijke Stoffen) op het programma: ik ben benieuwd!

17.00 uur

Na het draaien van twee casussen kan ik zeggen: ik ben geslaagd voor IBGS! Daarmee heb ik Brand en IBGS afgerond. Het was een mooie casus waarbij iemand in een loods onwel is geworden nadat hij over de lepels van een heftruck is gevallen. Hier was een onbekende stof bij betrokken die de casus complex maakte.

Nu gaan we eerst lekker eten in de kantine van Troned met iedereen die op de campus is. Vaak zitten we alleen en is het rustig. Na het diner is het tijd voor het eerste onderdeel van THV.

21.00 uur

De opleidingsdag zit er weer op. naar huis ga ik niet: ik draai boven de sterkte mee met ploeg 4 in Hengelo Centrum. Vandaag had ik mazzel: er was bermbrand achter de IKEA. ik mocht mee als 111 en heb samen met de 112 de brand geblust met twee stralen hoge druk. De klus was snel geklaard: tijd om terug te keren en naar bed te gaan.

De dienst zit er om 07.00 uur in de ochtend weer op. In plaats van naar hui gaan, loop ik naar boven naar kantoor om weer verder te gaan met de evenementenadviezen.

 

*Tim heeft inmiddels zijn Manschap A diploma behaald!

Stel een vraag
Sluit stel een vraag box