Kennis uit het hele land

Landelijke vakraden

In het najaar van 2020 heeft de Raad van Commandanten en Directeuren Veiligheidsregio (RCDV) besloten dat in een andere – flexibele en overzichtelijke – landelijke structuur samengewerkt gaat worden die beter past bij de ontwikkeling van de veiligheidsregio’s. De oprichting van vijf landelijke vakraden is een belangrijk onderdeel hiervan. In de vakraden zitten de gemandateerde vertegenwoordigers van de 25 veiligheidsregio’s. Dit zijn veelal managers of afdelingshoofden, die op de hoogte zijn van de ontwikkelingen rond het vakgebied en een gezamenlijke passie voor het vak delen. Dit geldt ook voor het POI, het Programma Overleg Informatievoorziening dat op hetzelfde niveau opereert als de vakraden. Twee leden van de RCDV hebben als portefeuillehouders informatievoorziening zitting in het POI.

De vakraden besluiten over de aanpak van landelijke samenwerking op vraagstukken die het vakgebied raken en sturen landelijke projecten en programma’s aan. Hieronder vind je een overzicht van de vakraden en de vakraadleden. De namen van de vakraadvoorzitters worden binnenkort op deze site vermeld.

De agenda van de vakraad wordt voorbereid in een regieoverleg. De vakregisseur is voorzitter van dit regieoverleg en portefeuillehouder voor het vakgebied binnen de RCDV. Vakregisseurs werken in duo’s. De vakraad en het regieoverleg worden ondersteund door een secretaris.

Incidentbestrijding

Vakregisseurs:
Anton Slofstra en Roelf Knoop

Secretaris:
Odiel Nolet 
Stuur een e-mail 

 

Brandveiligheid

Vakregisseurs:
Hans Zuidijk en Carolien Angevaren

Secretaris:
Chiel Polman
Stuur een e-mail

Leren en ontwikkelen

Vakregisseurs:
Esther Lieben en Edith van der Reijden

Secretaris:
Audrey Pauli
Stuur een e-mail

 

Risico- en crisisbeheersing

Vakregisseurs:
Arjen Littooij en Marie-Louise van Schaijk

Secretaris:
William Maassen
Stuur een e-mail

Bedrijfsvoering

Vakregisseurs:
Wim Kleinhuis en Petra de Kam

Secretaris:
Coen Lubberts
Stuur een e-mail

 

Hieronder vind je een overzicht van de vakraden en de vakraadleden.

Vakraad Incidentbestrijding

Districten / veiligheidsregio's

Vakraadlid

Noord 3

 

Drenthe

Jurjen Timmerman

Fryslân

Margreet Zoer

Groningen

Sietse Smit

Noord-West 4

 

Amsterdam-Amstelland

Jur van Lieshout

Noord-Holland Noord

Kees Jong

Kennemerland

Harm Balk

Zaanstreek-Waterland

Frank Kuntz

West 4

 

Haaglanden

Lucien Groenewegen

Hollands Midden

Tjeerd Neumann

Rotterdam-Rijnmond

Leen van den Ouden

Zuid-Holland Zuid

Job Kramer

Midden

 

Flevoland

Erik Ferrari

Gooi en Vechtstreek

Erik Ferrari

Utrecht

Jan Hazeleger

Oost 5

 

Gelderland-Midden

Michel Kamphuis

Noord- en Oost-Gelderland

Olav Strotmann

Gelderland-Zuid

Annemieke Bloemendaal

Twente

Rob Bokdam

IJsselland

Marco Huisman

Zuid 6

 

Brabant-Noord

Frank van Krieken

Brabant-Zuidoost

Kevin Wolters

Limburg-Noord

Jan Mueters

Midden- en West-Brabant

Marcel Verspeek

Zuid-Limburg

Eric Wagemans / Constance Jacobs

Zeeland

Ben Ham


Vakraad Brandveiligheid

Districten / veiligheidsregio's

Vakraadlid

Noord 3

 

Drenthe

Albert-Jan Giethoorn

Fryslân

Henk Middeljans

Groningen

Hans Foekens

Noord-West 4

 

Amsterdam-Amstelland

Marleen van de Kerkhof

Noord-Holland Noord

Mostapha Nazih

Kennemerland

Martin Rensen

Zaanstreek-Waterland

Iwan Schaap

West 4

 

Haaglanden

Kees Haringa

Hollands Midden

Peter Kunnen

Rotterdam-Rijnmond

Reno Mekes

Zuid-Holland Zuid

Hartrijk Timmers

Midden

 

Flevoland

Hildemarie Schippers

Gooi en Vechtstreek

Hildemarie Schippers

Utrecht

Jacqueline Buitendijk

Oost 5

 

Gelderland-Midden

Robert Polman

Noord- en Oost-Gelderland

Rien Eshuis / Remco ten Raa

Gelderland-Zuid

Marcel Meeuse

Twente

Mariska Achtereekte

IJsselland

Hubert Weitenberg

Zuid 6

 

Brabant-Noord

Peter Bandsma

Brabant-Zuidoost

Eurydice van Vliet

Limburg-Noord

Hannie Baarends

Midden- en West-Brabant

Dina van der Aart

Zuid-Limburg

Iwan Custers

Zeeland

Patrick Simpelaar


Vakraad Leren en ontwikkelen

Districten / veiligheidsregio's

Vakraadlid

Noord 3

 

Drenthe

Marc Meijs

Fryslân

Marinus van de Velde / Jelle Zeijl tot 1 juli 2021

Groningen

Teamleider P&OO

Noord-West 4

 

Amsterdam-Amstelland

Marleen van de Kerkhof

Noord-Holland Noord

Petra Abma

Kennemerland

Erik Gans

Zaanstreek-Waterland

Frank Kuntz

West 4

 

Haaglanden

Lucas de Lange

Hollands Midden

Tjeerd Neumann

Rotterdam-Rijnmond

Michiel van Kruijsbergen

Zuid-Holland Zuid

Marko Troost

Midden

 

Flevoland

Jeroen van Opstal

Gooi en Vechtstreek

Jeroen van Opstal

Utrecht

Lex Tillart

Oost 5

 

Gelderland-Midden

Jan-Pieter Duhen

Noord- en Oost-Gelderland

Danny Notten

Gelderland-Zuid

Roland Pricken

Twente

Ronald Pellewever

IJsselland

Eelco Vonk

Zuid 6

 

Brabant-Noord

Michel Zewald

Brabant-Zuidoost

Ben van Otterdijk

Limburg-Noord

Mourk Koppen

Midden- en West-Brabant

Cynthia de Jong

Zuid-Limburg

Luc Valent/Kenny Kicken

Zeeland

Luc Wassenberg


Vakraad Risico- en crisisbeheersing

Districten / veiligheidsregio's

Vakraadlid

Noord 3

 

Drenthe

Lineke Bennema

Fryslân

Gerben van Alst

Groningen

Sectorhoofd crisisbeheersing

Noord-West 4

 

Amsterdam-Amstelland

Jan Bos

Noord-Holland Noord

Remmy van Lieshout

Kennemerland

Daniël Rios Loogman

Zaanstreek-Waterland

Iwan Schaap

West 4

 

Haaglanden

Camille Michel

Hollands Midden

Lilian Weber

Rotterdam-Rijnmond

Annemarie van Daalen

Zuid-Holland Zuid

Sander Zwanenburg

Midden

 

Flevoland

Ruud Walters

Gooi en Vechtstreek

Ruud Walters

Utrecht

Ermo Hartsuijker

Oost 5

 

Gelderland-Midden

Jan-Piet Zijp

Noord- en Oost-Gelderland

Jeroen Wesselink / Ellen Kamer

Gelderland-Zuid

Femke van Bennekom

Twente

Albert Gieling

IJsselland

Lizette Tijink

Zuid 6

 

Brabant-Noord

Paul de Vet

Brabant-Zuidoost

Frank Nat

Limburg-Noord

Marion Holthuijsen

Midden- en West-Brabant

Marcel Appeldoorn

Zuid-Limburg

Petro Winkens

Zeeland

Jelle de Jong


Vakraad Bedrijfsvoering

Districten / veiligheidsregio's

Vakraadlid

Noord 3

 

Drenthe

Sylvia Woldhuis

Fryslân

Selie Weistra

Groningen

Sabrina Caljouw

Noord-West 4

 

Amsterdam-Amstelland

Bas Meijer

Noord-Holland Noord

Karin Ton

Kennemerland

Nog geen vertegenwoordiger, voorlopig agendalid

Zaanstreek-Waterland

Onno van der Rijst

West 4

 

Haaglanden

Irene Jager

Hollands Midden

Arjan van de Watering

Rotterdam-Rijnmond

Diana Brouwer

Zuid-Holland Zuid

Ron Zwart

Midden

 

Flevoland

Dick van Baarle

Gooi en Vechtstreek

Dick van Baarle

Utrecht

Karen van Elk

Oost 5

 

Gelderland-Midden

Joos Janssen

Noord- en Oost-Gelderland

Arne Poirot

Gelderland-Zuid

Rob de Haan

Twente

Ron de Wit

IJsselland

Michel Thijssen

Zuid 6

 

Brabant-Noord

Teun van Deijck

Brabant-Zuidoost

Laurens Arts

Limburg-Noord

Madeleine Meijer

Midden- en West-Brabant

Huibert van Dis

Zuid-Limburg

Jeroen Derkx / Manon Weijts

Zeeland

Karin Dieleman


Delen