De brandweer is op donderdag 24 april om 06:00 uur gealarmeerd voor een schrootbrand in een schip aan de Amerikahavenweg in het Westelijk Havengebied. Bij de brand kwam veel rook vrij. Meer informatie leest u in dit liveblog.
08:03 uur (25 april): Einde berichtgeving.
08:00 uur (25 april): De brand die sinds gisterochtend in het ruim van een schip woedde aan de Amerikahavenweg is uit. Er komt geen rook meer vrij en de temperatuur in het ruim stijgt niet meer. Om 07:00 uur vanmorgen is het incident daarom overgedragen aan het bedrijf. De hulpdiensten gaan retour kazerne.
21:00 uur: De brandweer is nog de gehele nacht bezig met blussen. Vandaag volgt geen verdere berichtgeving meer, tenzij er nieuwe ontwikkelingen zijn die gedeeld kunnen worden. Morgenochtend volgt een update met de laatste stand van zaken.
18:00 uur: Het leeghalen van het ruim kost tijd, de brandweer is zeker tot morgenochtend (vrijdag 25 april) bezig met het bestrijden van de brand. De brandweer heeft contact gehad met het scheepsbrandbestrijdingsteam van Rotterdam-Rijnmond voor specialistisch advies. De brand is nog niet onder controle en uitbreiding van de brand kan niet worden uitgesloten. De komende uren kunt u ten zuiden van de Amerikahavenweg nog steeds hinder ondervinden van rook en/of een brandlucht.
15:00 uur: De brandweer is nog steeds bezig met de brandbestrijding. Er zijn op dit moment geen nieuwe updates. Mochten die er wel zijn, dan worden ze gemeld in dit liveblog.
12:50 uur: De kraan haalt nog steeds schroot uit het schip en daarnaast wordt de brand ook met waterkanonnen en met drie blusboten bestreden. De brand woedt in ruim 2 van het schip, de naastgelegen ruimen worden gekoeld om te voorkomen dat de brand uitbreidt. Ook bij deze bluswerkzaamheden komt nog steeds rook vrij.
11:38 uur: De brandweer is hard aan het werk om de brand te blussen. De kraan is weer gemaakt, hiermee wordt schroot uit het ruim van het schip gehaald en op de kade afgeblust. Hierbij komt nog steeds rook vrij. De verwachting is dat de brandweer nog enige tijd bezig is met bluswerkzaamheden. Naast de bluswerkzaamheden houdt de brandweer ook de rookontwikkeling in de gaten.
10:58 uur: Het kan zijn dat u nog steeds stankoverlast ervaart. Blijf uit de rook. Sluit ramen en deuren en zet mechanische ventilatie uit.
10:56 uur: De brand is opgeschaald naar grote brand omdat veel brandweereenheden bezig zijn met de brandbestrijding. Helaas is de kraan waarmee het schroot uit het schip gehaald werd defect geraakt. Op dit moment wordt er een nieuw plan van aanpak gemaakt. De voorlichter van de Veiligheidsregio gaat ter plaatse.
09:21 uur: De brand is nog niet onder controle. De brandweer is druk bezig en verwacht nog enige tijd nodig te hebben voor bluswerkzaamheden. Er zijn meerdere brandweervoertuigen en twee blusboten ingezet voor de brandbestrijding.
08:52 uur: De brandweer heeft ervoor gekozen om meetploegen in te zetten. Deze worden ingezet als er een vermoeden is van een gevaarlijke stof. De meetploegen voeren vervolgens metingen uit in de omgeving van de brand. Op dit moment zijn er geen gevaarlijke waardes gemeten. Rook is wel altijd ongezond. Blijf uit de rook. Sluit ramen en deuren en zet mechanische ventilatie uit.
08:46 uur: Er is nog steeds sprake van brand in het schip. De brandweer komt inmiddels dichterbij de kern van de brand. Op dit moment wordt nog steeds gebruik gemaakt van dezelfde tactiek. Dit betekent dat een kraan het brandende schroot uit het schip haalt en op de kade legt. De brandweer blust het schroot verder af.
08:32 uur: De meldkamer ontvangt veel telefoontjes over een brandlucht. Door de weersomstandigheden is de brand in een gebied tot ongeveer 5 km zuidelijker te ruiken. Onder andere in Amsterdam-Geuzenveld, Osdorp, Badhoevedorp en Lijnden. Bel alleen 112 in een levensbedreigende situatie.
08:00 uur: De brandweer is nog steeds bezig met bluswerkzaamheden. In het gebied rondom de Aziëhavenweg, Westpoortweg, A5 en Haarlemmerweg is een sterke brandlucht te ruiken. Rook is altijd ongezond. Daarom geldt nog steeds bovenstaand advies.
07:09 uur: De brand woedt in het ruim van het schip. Op dit moment wordt het schroot door een kraan uit het schip gehaald en op de kade gelegd. Op de kade wordt het schroot geblust door de brandweer. De verwachting is dat de brandweer nog enige tijd bezig is.