Woningbranden in 2025: 26 dodelijke slachtoffers

08 april 2026
Door regio: Landelijk

Het afgelopen jaar kwamen in ons land 26 mensen om bij 25 woningbranden. De brandweer redde daarnaast 268 mensen bij 128 woningbranden. Dat blijkt uit de definitieve cijfers van de online dashboards Fatale woningbranden en Reddingen bij woningbranden van het NIPV.

Reddingen bij woningbranden

De brandweer voerde het afgelopen jaar 116 kleinschalige en 12 grootschalige reddingen uit waarbij personen met urgentie zijn gered. Dat betekent: personen die in de ruimte waren waar de brand was ontstaan, of bijvoorbeeld in een omgeving met zware rookontwikkeling. Deze cijfers zijn waarschijnlijk een onderschatting, omdat niet alle reddingen worden geregistreerd.

Wat kun je zelf doen?

De grootste bedreiging bij brand is de giftige rook. Sluit daarom de binnendeuren in je huis, zeker als je gaat slapen. Dat kan je leven redden: je hebt dan meer kans en tijd om veilig te vluchten of gered te worden door de brandweer.

Daarnaast is het belangrijk dat je je rookmelders goed kunt horen. Plaats ze niet alleen in de gang, maar ook in de ruimtes waar brand kan uitbreken, zoals slaapkamers.

Doe de woningcheck

Het liefst wil je brand in je woning natuurlijk helemaal voorkomen. Je kunt zelf veel doen om je huis brandveiliger te maken. Doe de check om te zien welke maatregelen je kunt nemen.

Stel een vraag
Sluit stel een vraag box