Top of this page
Skip navigation, go straight to the content

Goedkeuring van uw ontruimingsplan

Uw ontruimingsplan moet voldoen aan de NEN-norm 8112 ‘Leidraad voor een ontruimingsplan’. De brandweer toetst uw plan aan de hand van een checklist die van deze norm uitgaat. Wijkt uw plan teveel af van de NEN 8112, dan moet u het plan opnieuw opstellen op basis van deze leidraad.

naar boven

Voorleggen aan de brandweer

U kunt het ontruimingsplan om verschillende redenen ter beoordeling aan de brandweer voorleggen:

  1. Het ontruimingsplan is expliciet verplicht op grond van een gebruiksvoorwaarde in de gebruiksvergunning (artikel 6.1.1, tweede lid, van de Bouwverordening).
  2. Het ontruimingsplan is expliciet verplicht op grond van het gebruiksvoorschrift in artikel 9 van bijlage 3 van de Bouwverordening, omdat in het bouwwerk een voorgeschreven ontruimingsalarminstallatie aanwezig is.
  3. Het ontruimingsplan is uitsluitend verplicht op grond van artikel 15 van de Arbowet. Of het ontruimingsplan is niet verplicht, maar u wilt zelf graag een beoordeling van het plan.
naar boven

Zelf toetsen

Wenst u alleen een informatieve beoordeling, dan beslist de gemeente of de brandweer het ontruimingsplan in behandeling neemt. Zo nee, dan kunt u uw plan zelf toetsen aan de hand van:

  • de NEN 8112-9 ‘Ontruimingshandleiding en ontruimingskaart voor niet-vergunningsplichtige bouwwerken’.
  • De publicatie ‘Ontruimingsplannen en -oefeningen’ van het Nederlands Instituut voor Bedrijfshulpverlening. Deze kunt u bestellen via  http://www.nibhv.nl/.
naar boven